O nas Czym się zajmujemy. Katarzyna Prus, właścicielka Specjalistycznego Gabinetu Podologicznego w Kaliszu, dyplomowany kosmetolog o specjalizacji podologia, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od ponad 8 lat wraz z zespołem z pełnym poświęceniem prowadzi profilaktykę i specjalistyczną pielęgnację stóp, dokładając wszelkich starań, aby służyć i przynosić ulgę wszystkim potrzebującym Pacjentom. W pracy zawodowej wykorzystuje wiedzę teoretyczną podpartą wieloletnim doświadczeniem.
Zespół Dermiss w swoich działaniach skupia się na zdrowiu i kondycji stóp, powstrzymując proces powstawania patologicznych zmian oraz przeprowadzając profesjonale kuracje, które skutecznie zmniejszają i niwelują poziom odczuwalnych już dolegliwości.

PODOLOGIA

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i nie lekarskimi zabiegami na stopach. Podologia zajmuje się się badaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy. W Polsce wiedza podologiczna jest jeszcze mało rozpowszechniona. W niektórych krajach Europy Zachodniej, takich jak Niemcy czy Francja, podologia zaliczana jest już do fachowych zawodów medycznych. Podolog samodzielnie rozpoznaje zmiany patologiczne na stopach i przeprowadza odpowiednie zabiegi lub kieruje pacjenta do odpowiedniego lekarza specjalisty.

PODOLOG

Podolog to specjalista zajmujący się stopami. Celem zabiegów podologicznych jest przeciwdziałanie powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp, a także planowanie i przeprowadzanie kuracji w przypadku już istniejących dolegliwości. Podolog często bywa łącznikiem i pośrednikiem pomiędzy pacjentem a specjalistami takimi jak: interniści, flebolodzy (chirurdzy naczyniowi), chirurdzy, diabetolodzy, dermatolodzy, mykolodzy, masażyści czy fizjoterapeuci.
 Kilka przykładowych zabiegów wykonywanych w gabinecie podologicznym:

  • fachowe skracanie paznokci
  • zabiegi na paznokciach wrastających, zawiniętych, grzybiczych i zgrubiałych
  • zabiegi na zrogowaciałym naskórku czyli usuwanie hiperkeratoz
  • fachowe rozpoznanie i usuwanie odcisków
  • odciążanie bolesnych miejsc
  • ortonyksja, czyli sporządzanie indywidualnych klamer korygujących na wrastający, lub zakręcony paznokieć
  • protetyka paznokci, czyli odbudowa paznokcia zastępczego
  • poradnictwo ogólne i indywidualne.

Podolog przygotowany jest do fachowej obsługi pacjentów z grup ryzyka, takich jak chorzy na cukrzycę, chorzy na hemofilię, czy reumatycy. Wywiad i badanie podologiczne umożliwiają wczesne rozpoznanie zagrożeń i skierowanie pacjenta do odpowiedniego lekarza specjalisty, co zwiększa szansę zatrzymania dalszych patologicznych zmian, w obrębie stóp takich jak stopa cukrzycowa, ale nie tylko.

Podolog jest kompetentną osobą, która pomoże pacjentowi w ścisłym wykonywaniu zaleceń lekarza, dotyczących specjalistycznej pielęgnacji stóp.
Podolog występuje jako doradca, udzielając wskazówek dotyczących pielęgnacji stóp i nóg oraz stosowania specjalistycznych preparatów kosmetycznych. Posiada wiedzę w zakresie stosowania podstawowych środków farmaceutycznych, protetycznego odciążania szczególnie zagrożonych miejsc za pomocą specjalistycznych opatrunków i ortez.